oyunuclar logo
close
 
 

Oyuncular&Ekip

Yönetmenler

Oyuncular

Maryam     Dila Uluca
Bedo     Heros Agopyan

 

Kınar
TAKUHİ BAHAR
Mahmut Efendi
AHMET UZ
Father Mesrop
ARTO ARSENYAN
Yetvart Dede
SARKİS ACEMOĞLU
Armine Yaya
ANAHİT VARİŞ
Bakkal Nubar
HOVSEP KARAGÖZYAN
Misyoner M.Kraft
BERCUHİ BERBERYAN
Müdür Sarkis
KİRKOR DİNÇKAYIKÇI
Garnik Efendi
BOĞOS ÇALGICIOĞLU

Ekip

Yönetmen
AREN PERDECİ & ELA ALYAMAÇ
Senaryo
AREN PERDECİ & ELA ALYAMAÇ
Görüntü Yönetmeni
AREN PERDECİ
Sanat Yönetmeni
MAHMUT ERKAN & ARMİNE MURADYAN
Kostüm Tasarım
ELA ALYAMAÇ
Tarihi Danışman
VAHE TACHJIAN & YETVART TOMASYAN
Editör
AREN PERDECİ & ELA ALYAMAÇ
Ses Editörü
BURAK TOPALAKCI
Renk Düzeltme
JOEL McWILLIAMS
Yapımcı
ELA ALYAMAÇ & KUDSİ ALYAMAÇ
Aren Perdeci

1979 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine Bilgi Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümü'nde devam etti. Daha önce reklam ve sinema sektöründeki bir çok prodüksiyon firmasında görev alan yönetmenin; ‘’Threep’’(2001) ve ‘’Bahçedeki Böcekler’’ (2003) adlı, uluslararası yarışmalarda ve akademik alanlarda gösterilmiş, kısa filmleri bulunmaktadır. 2006 yılından beri reklam filmleri ve müzik videoları yönetmekte olan Aren Perdeci’nin ilk uzun metrajlı filmi olan; ‘’Yanlış Zaman Yolcuları’’ (2007) evrensel hikâyesi ve kendine özgü kurgusu ve yönetim tarzıyla öne çıkmış, yurt içindeki ve yurt dışındaki bir çok festivalde gösterilmiş ve ödüller almıştır.

Ela Alyamaç

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Leysin American School in Switzerland’da, üniversite eğitimini Amerika Kaliforniya’daki Chapman University’de aldı. Film ve televizyon prodüksiyon eğitimi sürecinde uzmanlık alanını, yönetmenlik ve senaryo yazarlığı dallarında seçti.

Öğrenimi sırasında çektiği ‘’Everything’’ ve ‘’Little Girl Blue’’ adlı kısa metrajlı filmler, Amerika'daki çeşitli film festivallerinde gösterildi. “Everything” Laguna Beach Film Festivali’nde en iyi kısa film ödülünü aldı. “Little Girl Blue” ise Chapman University en iyi film dalında aday oldu ve Yönetmen Marion Knott Scholar Ödülü'ne layık görüldü. Ela Alyamaç mezun olduktan sonra Los Angeles’ta çeşitli belgesellerde ve televizyon programlarında çalıştı. Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi; ‘büyümek, geçmişle barış yapmak ve mucizelere inanmak’ temalarını işleyen ‘’Peri Tozu’’ (2008) seyirciden büyük beğeni toplamıştır.